Jak zrobić stroik wiosenny? – warsztaty florystyczne w ramach LOWE w wiejskiej Gminie Sierpc

 

Zmęczeni ograniczeniami związanymi z pandemią SARS Covid-19 wszyscy wyczekujemy nadejścia wiosny. Okres przedświąteczny to taki czas kiedy staramy się przystroić nasze mieszkania i domy tak, aby poczuć magię świąt i jednocześnie budzącej się do życia przyrody. Tym razem LOWE w wiejskiej Gminie Sierpc zaprosił uczestników szkoleń do udziału w warsztatach florystycznych w kolorach wiosny. Ze względu na pandemiczne obostrzenia warsztaty stacjonarne prowadzono w reżimie sanitarnym, stosując się do aktualnych wytycznych.

Wielkanoc to bez wątpienia jedno z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością. Jajka, kurczaczki, zajączki i kwiaty to najczęściej spotykane dekoracje na Wielkanoc. Możemy je ustawiać pojedynczo lub wykorzystywać do tworzenia stroików, wianków i wiązanek.

Podczas zajęć florystycznych, uczestnicy LOWE otrzymali od instruktora ciekawe inspiracje i przygotowali własnoręcznie stroiki na wielkanocny stół. Kilka godzin zajęć było okazją do oderwania się od codzienności i zdobycia nowych umiejętności. Wszyscy dali upust swoim artystycznym talentom, pobudzili wyobraźnię i kreatywność. Stworzone własnoręcznie stroiki wiosenno–wielkanocne niejednego zaskoczyły własnymi skrytymi talentami.
Uczestnikom warsztatów zapewniono szeroki wybór materiałów do przyozdabiania  dekoracji wielkanocnych, m. in: kolorowe wstążki, piórka, kurczaczki, zajączki, ptaszki, jajeczka, gałązki, bazie, bukszpan, prymulki, hiacynty, żonkile, klej, nożyczki, spraye, szpilki, sznurki, kartony itp. W miłej atmosferze i przy dobrej zabawie wszyscy wyszli z warsztatów  z własnoręcznie wykonanym
zielonym stroikiem z naturalnych surowców. Mógł on być wykorzystany jako ozdoba w wielkanocnym klimacie na stół, komodę lub na prezent.

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.