W ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” Wójt Gminy Sierpc pan Krzysztof  Korpoliński odwiedził pierwszoklasistów. Przeprowadził interesującą prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, a szczególnie noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym. Wszyscy uczniowie otrzymali wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie. Otrzymane elementy odblaskowe dla siebie i najbliższej rodziny bardzo się uczniom spodobały i zapewniły, że będą bardzo chętnie je nosić. Na zakończenie pierwszoklasiści wyrecytowali wiersz, zaśpiewali piosenkę o ruchu drogowym i podziękowali wręczając własnoręcznie zrobioną kartkę świąteczną z życzeniami.