Dnia 05.12.2018 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość podsumowująca działalność wolontariatu za miniony rok, którą honorowym patronatem objął Starosta Sierpecki Mariusz Turalski. W imprezie, odbywającej się w naszym mieście po raz siódmy, uczestniczyli  wolontariusze z zaprzyjaźnionych placówek z miasta Sierpc i  powiatu sierpeckiego. Na początku odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej pod hasłem „Trójka z pomocą dla 3-letniego  Marcela". Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się do tej akcji charytatywnej. Kapituła  konkursowa za wybitną działalność charytatywną na rzecz potrzebujących Powiatu Sierpeckiego postanowiła nagrodzić wolontariuszy. Tytuł „Super Wolontariusz”  w naszej szkole za wybitne działania wolontariackie otrzymała  uczennica klasy IIIa, Weronika Kisielewska. Każdy nagrodzony wolontariusz otrzymał gratulacje oraz dyplom  i koszulkę. Opiekunki naszego szkolnego koła wolontariatu - Pani Anita Marlęga i Pani Małgorzata Korpolińska otrzymały z rąk Starosty Powiatu Sierpeckiego podziękowania za zaangażowanie na rzecz potrzebujących.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" serdecznie dziękujemy całej wspaniałej drużynie Szkoły Podstawowej  w Borkowie Kościelnym  za ogromną  pomoc, dobre słowo i wsparcie wszystkich akcji charytatywnych