W dniu 10.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z wielokrotnym Mistrzem Świata i Mistrzem Olimpijskim – brazylijską ikoną światowej siatkówki Panem Gilberto Amauri de Godoy Filho  występujący pod pseudonimem GIBA.  Zawodnik ten wraz Reprezentacją Brazylii zdobył:

ośmiokrotnie wygrał Ligę Światową;

trzy razy  tytuł Mistrza Świta;

Puchar Wielkich Mistrzów;

Złoty Medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004;

na Mistrzostwach Świata w Japonii 2006, został wybrany jako MVP zawodów.

Podczas spotkania, GIBA opowiadał dzieciom i młodzieży o początkach swojej kariery, jak zaczynał, co miało wpływ na jego sukces sportowy. Motywował i zachęcał uczniów do systematycznego uczenia się, doskonalenia swoich pasji i umiejętności sportowych. Zwracał również uwagę na odżywianie, które było nieodzownym elementem jego sukcesu sportowego w siatkówce.  Wykonał też pokaz swoich umiejętności sportowych tzn. zaprezentował odbicia siatkarskie, zagrywkę siatkarską oraz atak w swoim wykonaniu.    Uczniowie byli bardzo uradowani spotkaniem, zadawali mnóstwo pytań, robili dużo zdjęć i otrzymali autografy od ikony światowej siatkówki - Gilberto Amauri de Godoy Filho – pseudonim GIVA.  Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Sierpc pan Krzysztof Korpoliński. Bardzo dziękujemy!