2 czerwca 2017r. na terenie Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym odbył się  III Piknik ekologiczno-sportowy zorganizowany przez nauczycieli tej szkoły p. Dyrektor Marię Trzcińską, p. Małgorzatę Korpolińską, p. Urszulę Chojnowską. P. Anitę Marlęgę i p. Tomasza Zielińskiego i p. Roberta Rzeszotarskiego. W imprezie uczestniczyły poseł na Sejm RP Pan Waldemar Olejniczak, władze samorządowe, kierownicy jednostek organizacyjnych, zaproszeni przedstawiciele  instytucji prowadzących działalność ekologiczną oraz rekreacyjno-sportową, uczniowie i nauczyciele z kilkunastu  szkół z terenu powiatu sierpeckiego, rodzice uczniów oraz społeczność lokalna. Program pikniku obejmował m.in. rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych, pokaz mody ekologicznej oraz II INTEGRACYJNY BIEG BORKOWSKI . Upalana pogoda oraz piknikowe atrakcje przyciągnęły wielu mieszkańców regionu. Szacunkowa ilość uczestników imprezy wyniosła około 700 osób. Frekwencja na pikniku przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Borkowski  Piknik ekologiczno-sportowy staje się powoli imprezą cykliczną. Jest to trzecia edycja i powoli wpisuje się w kalendarz imprez proekologicznych regionu. Organizatorzy zadbali, aby piknik był nie tylko dobrą zabawą, ale również pomógł nam zrozumieć czyhające na nasz świat niebezpieczeństwa i wskazać co robić, aby chronić środowisko naturalne.

Na początku pikniku podsumowano III Sierpecki Konkurs „Z ekologią za pan brat”. Celem konkursu zorganizowanego przez Gminę Sierpc było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat zachowań proekologicznych i rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska. W rywalizacji konkursowej wzięło udział około 1500 uczniów z 12 szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Laureaci z rąk Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego  otrzymali cenne nagrody, m.in. aparaty fotograficzne, wieże, smartwatche, a laureaci kategorii zespołowej otrzymali laptopy, drukarki i odtwarzacze CD do swoich szkół. Uczniowie uczestniczyli w dwóch kategoriach konkursowych:  zespołowej polegającej na zbiórce zużytych baterii i makulatury oraz kategorii indywidualnej, gdzie zadanie konkursowe polegało na wykonaniu eko-zabawki, eko-pomocy dydaktycznej  lub eko-biżuterii.

W maju 2017r. na terenie parku podworskiego zbudowano ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną.  Uroczystego otwarcia ścieżki dokonali Pan Waldemar Olejniczak Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Krzysztof Korpolińskiego   Wójt Gminy Sierpc, Pan Robert Stanisławski z WFOŚiGW w Warszawie i Pani Maria Trzcińska Dyrektor Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym oraz przedstawiciele uczniów.. Długość ścieżki wynosi  około 200m i składa się z 8 tablic w postaci gier terenowych oraz stacji meteorologicznej.

W związku z jubileuszem 25-lecia istnienia gminy Sierpc w marcu ogłoszony został konkurs fotograficzny „Jestem stąd- Gmina Sierpc w obiektywie”.  Wójt Gminy Sierpc wręczył autorom najciekawszych zdjęć nagrody i dyplomy.

W czasie pikniku przygotowano wiele  atrakcji, m.in. gry i zabawy sportowe, wystawę sprzętu pożarniczego, malowanie twarzy, przysmaki regionalne - kiełbaskę, chleb ze smalcem oraz słodkie niespodzianki( tort, wata cukrowa), kiermasz  Eko-zabawek (dochód z kiermaszu przeznaczono dla chorej dziewczynki Kai, która jest podopieczną Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom) i warsztaty z garncarstwa. Wiele emocji uczestnikom pikniku dostarczył II INTEGRACYJNY BIEG BORKOWSKI  pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego. Bieg cieszy się dużym uznaniem i popularnością. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach kobiet, mężczyzn  w biegach dla  osób niepełnosprawnych oraz następujących grup wiekowych dzieci- klasa 4-5, klasa 6 szkoły podstawowej, młodzież klasa1-2 oraz 3 gimnazjum, od 16 lat do 19 lat, kategoria open 20-36 lat i powyżej 36 lat oraz  kategorii Nordic Walking.