21 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne kolędowanie. Życzenia uczniom, nauczycielem, rodzicom i zaproszonym gościom złożył pani Dyrektor Maria Trzcińska, Wójt Gminy Sierpc pan Krzysztof Korpoliński oraz proboszcz parafii Borkowo ksiądz Adam Zaborowski. Wśród zaproszonych gości byli podopieczni Stowarzyszenia "Szansa na życie". Uczniowie naszej szkoły wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój śpiewając piękne kolędy i pastorałki. Była to też znakomita okazja żeby przybliżyć historię kolęd i oraz innych tradycji świątecznych. Na zakończenie do dzieci przybył Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem. Szkolne kolędowanie przygotowały: p. Zofia Gutkowska, p. Milena Makowska oraz p. Maria Sobolewska.