Po raz kolejny uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka". Jest  to projekt, którego celem jest pomoc  rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Od wielu lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pani Marii o kodzie MAZ II-2266-535766. W szkole organizowaliśmy kiermasze ciast i ozdób świątecznych oraz zbiórki do puszek. Zaangażowanie Rodziców, Uczniów  i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty. Łączna wartość pomocy wniosła ponad 3400 zł. Za zebrane pieniądze został zakupiony sprzęt medyczny w postaci ssaka medycznego i inhalatora. Ponadto kupiliśmy pralkę, koce, ręczniki, pościel, środki czystości, żywność oraz upominki dla członków rodziny. Do akcji włączyli się także wójt, radni i pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. „Szlachetna paczka” to nie tylko prezenty. To wyciągnięta dłoń, która pomaga ubogim podnieść się. Dla nich jest wsparciem i radością. Dla nas sprawdzianem umiejętności wspólnego działania i solidaryzowania się. Szansą na dzielenie się sobą i tym, co mamy. W szkole akcję "Szlachetna Paczka" koordynowały Pani Anita Marlęga, Pani Monika Łyczkowska i Pani Małgorzata Korpolińska.