5 grudnia 2016r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się V Powiatowy Dzień Wolontariatu.  Impreza, została objęta patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego Pana Jana Laskowskiego. Jej organizatorami byli: Sierpeckie Stowarzyszenie „Szansa na Życie”, Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Burmistrz Miasta Sierpc oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Na spotkanie przybyli w towarzystwie swoich dyrektorów oraz nauczycieli - opiekunów młodzi wolontariusze z sierpeckich szkół średnich, gimnazjalnych oraz podstawowych. Nie zabrakło także wolontariuszy z naszej szkoły, z działającego bardzo aktywnie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Podczas Dnia Wolontariatu podsumowano działania wolontariackie, które odbyły się w minionym roku. Analogicznie do lat ubiegłych osoby wyróżniające się pracą na rzecz innych zostały nagrodzone tytułem: „Super Wolontariusza”. Z naszej szkoły zaszczytny tytuł Super Wolontariusza otrzymała Marta Krokosz.. Dziewczynka jest członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu, którego pracę koordynują p. M. Korpolińska i p. Anita Marlęga.

W tym roku Kapituła konkursu postanowiła przyznać tytuł „Nadzwyczajny Wolontariusz 2016” opiekunce naszego Szkolnego Koła Wolontariatu  Pani Małgorzacie Korpolińskiej.

Serdecznie gratulujemy!