4 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole II edycja gminnego konkursu matematycznego  „Wokół prostopadłościanu”. Na początku odbył się pokaz filmu „W poszukiwaniu rozwiązania”, który został przygotowany przez członków koła matematycznego Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym. Potem piątoklasiści i  szóstoklasiści ze wszystkich gminnych szkół zmagali się z zestawem zadań konkursowych. Po chwili przerwy uczniowie zabrali się do wykonania zadań praktycznych czyli wykonanie modeli prostopadłościanów wg opisu. Po podsumowaniu ogłoszono wyniki. Wśród uczniów klas piątych I miejsce zajęła Julia Maszerowska z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym, II miejsce – Paweł Wesołowski także z naszej szkoły i III miejsce Julia Kurta ze Szkoły Podstawowej w  Bledzewie. Laureatami konkursu wśród szóstoklasistów zostali: I miejsce – Jakub Olkowicz ze Szkoły Podstawowej z Goleszyna, II miejsce – Anna Obrębska także z Goleszyna a III miejsce Patryk Skrobiński z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy nauczycielkom z zaprzyjaźnionych szkół, które przygotowały swoich uczniów oraz pracowały przy sprawdzaniu zadań konkursowych. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Milena Makowska.