W dniu 30.01.2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Informatycznego „Zagrożenia w sieci”. W konkursie tym wzięło udział 4 uczniów naszego gimnazjum: Aneta Brdak, Katarzyna Błażejewska, Monika Kosiorowska i Jakub Skrobiński. Do konkursu przystąpiły również: Gimnazjum Miejskie w Sierpcu, Gimnazjum w Susku, Gimnazjum w Gójsku, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu. Uczniowie przygotowali filmy, prezentacje multimedialne i strony www na temat zagrożeń spotykanych w sieci. Nasza uczennica Aneta Brdak zajęła III miejsce w tym konkursie a Jakub Skrobiński otrzymał wyróżnienie. Tego samego dnia reprezentacja Szkoły Podstawowej brała udział w Powiatowym Konkursie „Bezpieczni w sieci” zorganizowanym przez Gimnazjum w Susku. Julia Jaworska, Karolina Pokrętowska, Aleksandra Rosińska, Igor Olczak, Paweł Wesołowski i Sebastian Radwański przygotowali scenkę na temat zasad bezpiecznego korzystania z sieci zajmując III miejsce. Uczniów do konkursów przygotowała p. Anita Marlęga.