10 lutego 2017r odbyła się uroczysta Gala w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Organizatorami plebiscytu Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2016 byli Starosta Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpca przy współpracy Partnera Strategicznego Firmy Mega Sierpc.
Tytuł sportowca roku w poszczególnych kategoriach przyznany został za osiągnięcia i sukcesy uzyskane przez nominowanych na przestrzeni roku 2016.
Najlepszym Sportowcem Szkół Gimnazjalnych 2016 w kategorii żeńskiej została uczennica naszego gimnazjum Milena Dyja. Nominowane były: Zuzanna Krześniak i Aleksandra Golis III miejsce tylko w kategorii męskiej zajął Bartosz Kołodziejski.
Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych sportowców z Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym.