DZIEŃ PAPIESKI

21 października 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia" przygotowany przez p. Zofię Gutkowską, p. Małgorzatę Korpolińską i ks. Adama Zaborowskiego. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Sierpc p. Krzysztof Korpoliński, ks. dr Włodzimierz Piętka dyrektor Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny”, ksiądz kanonik Stefan Prusiński, ks. Tomasz Szablewski, uczestnicy konkursu plastycznego z opiekunami oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Pierwszym punktem programu było wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Jan Paweł II w oczach dziecka”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Sierpc. Następnie wystąpili uczniowie naszej szkoły z montażem słowno-muzycznym upamiętniającym pontyfikat zmarłego papieża Jana Pawła II. Przesłanie wskazuje na Boże Miłosierdzie, którym papież kierował się przez całe życie, które głosił wszędzie tam, gdzie był i do którego nakłaniał wiernych podczas całego swojego pontyfikatu. Występ uczniów przeplatany był pieśniami z akompaniamentem p. Marii Sobolewskiej i uczniów: Klaudii Cywińskiej i Sebastiana Radwańskiego oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą pontyfikat i drogę do świętości Jana Pawła II.

Wyniki konkursu:

I kategoria klasy I - III

I miejsce - Jakub Piórkowski

II miejsce - Tobiasz Szczepkowski

III miejsce - Adrian Pociask

wyróżnienia: Nikolas Kurta, Oliwier Guzowski, Weronika Gajtka, Mateusz Kędzierski

II kategoria klasy IV - VI

I miejsce - Anna Obrębska

II miejsce - Julia Kurta

III miejsce - Dominika Olszewska

wyróżnienia: Zuzanna Mazurowska, Igor Gruza, Aleksandra Rosińska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!