W dniu 26.01.2017r., w Mochowie, odbył się Finał Powiatowy w piłce nożnej chłopców. W turnieju brało udział osiem drużyn ze szkół Gimnazjalnych: w Mochowie, w Rościszewie, w Szczutowie, w Susku, w Zawidzu Kościelnym,  w Sierpcu (Gimnazjum Miejskie Sierpc), w Sierpcu (Leonium) i w Borkowie Kościelnym. Reprezentację Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym stanowili:  Pochos Postolokjan, Krystian Kamiński,  Mariusz Cupała, Patryk Olszewski, Adrian Pawlak, Jakub Skrobiński, Krzysztof Sosiński, Radosław Okołowski, Krystian Kurowski, Maciej Kołodziejski.

Chłopcy z Borkowa zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie awansując do półfinałów turnieju. W półfinale, chłopcy wygrali na karne (7-6) z Gimnazjum w Mochowie i awansowali do finału. W finale nasi uczniowie pewnie zwyciężyli z drużyną ze Szczutowa 2-0, jednocześnie wygrywając cały turniej. Za zwycięstwo otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i medale.